Festival Hakkında

Tarihçe

Sinepark Kısa Film Festivali, tür sinemasına teşvikte bulunmak ve türlerin bilinirliliğini arttırmak amacıyla 2007 yılında uygulamaya geçmiştir. Galatasaray Üniversitesi İletişim Kulübü tarafından yürütülmektedir.

Tür sineması alanında, Türkiye’de detaylı faaliyet gösteren tek kısa film festivali olan Sinepark; 10.sunun düzenlediği 2019 yılında 7 ana kategoride aldığı 485 film başvurusu ile birlikte kendi klasmanında ( üniversite bünyesinde düzenlenen ) düzenlenen festivaller arasında en çok ilgi gören 2. festival konumuna yükselmiştir.

Sinepark Kısa Film Festivali, lunapark konsepti ile sinemanın birleştiği ve ismini bu birleşimden alan Türkiye’nin tek konsept kısa film festivali olma özelliğini taşımaktadır. Filmler, adını lunapark oyuncaklarından alan 7 ana kategoride toplam 16 ödül için mücadele vermektedir.

DETAYLAR

7

Kategoriler

16

Ödüller

9

Destekçiler

1021

2019/2020 Başvuru

Festivale Katılım

Yarışma Kategorileri

Korku Tüneli

Korku Tüneli

Bu kategoride korku, gerilim, heyecan, aksiyon, macera, polisiye, fantastik ve bilim kurgu türünde filmler yarışabilirler.

Komikaze

Komikaze

Bu kategoride komedi ve müzikal türündeki filmler yarışabilirler.

Alabora

Alabora

Bu kategoride dram ve melodram türündeki filmler yarışabilirler.

Çarpışan Aramalar

Çarpışan Aramalar

Bu kategoride sadece belgesel filmler yarışabilmektedir.

Labirent

Labirent

Bu kategori deneysel filmler içindir.

Animasyon Treni

Animasyon Treni

Bu kategoride sadece animasyon filmler yarışabilmektedir.

Atlı Karınca

Atlı Karınca

Bu kategori sadece lise öğrencilerinin filmlerinin katılımına açıktır.

Festival Kapsamında Verilecek

Ödüller

Korku Tüneli Kategorisi

En İyi Film

Para Ödülü ve Ödül Heykelciği

Alabora Kategorisi

En İyi Film

Para Ödülü ve Ödül Heykelciği

Komikaze Kategorisi

En İyi Film

Para Ödülü ve Ödül Heykelciği

Labirent Kategorisi

En İyi Film

Para Ödülü ve Ödül Heykelciği

Çarpışan Aramalar Kategorisi

En İyi Film

Para Ödülü ve Ödül Heykelciği

Animasyon Treni Kategorisi

En İyi Film

Para Ödülü ve Ödül Heykelciği

Atlı Karınca Kategorisi

En İyi Film

Para Ödülü ve Ödül Heykelciği

GSÜ İletişim Kulübü

İzleyici Özel Ödülü

Ödül Heykelciği

En İyi Senaryo

Ödül Heykelciği

En İyi Film

Ödül Heykelciği

En İyi Görüntü

Ödül Heykelciği

En İyi Kurgu

Ödül Heykelciği

En İyi Kadın Oyuncu

Ödül Heykelciği

En İyi Erkek Oyuncu

Ödül Heykelciği

En İyi Özgün Müzik

Ödül Heykelciği

Jüri Özel Ödülü

Ödül Heykelciği

Festivale Katkı Sunanlar

Ana Jüri Üyeleri

Bilet için tıklayın


12. Sinepark

Etkinlik Programı

09 Mayıs 2022 Pazartesi

19:00

İlkay Öztürk

Dijital Video Yapım Atölyesi

10 Mayıs 2022 Salı

17:30

Can Kılcıoğlu

“İlk Filminizi Nasıl Çekersiniz” Konulu Söyleşi

19:00

Finalist Film Gösterimi

Labirent ve Atlı Karınca

11 Mayıs 2022 Çarşamba

17:30

Nazlı Bulum

Kamera Önü Oyunculuk Söyleşisi

19:00

Finalist Film Gösterimi

Çarpışan Aramalar - 1

12 Mayıs 2022 Perşembe

17:30

Barış Diri

“Film, Dizi Müzikleri” Konulu Söyleşi

19:00

Finalist Film Gösterimi

Çarpışan Aramalar - 2

13 Mayıs 2022 Cuma

20:30

Açık Hava Özel Gösterim

Henri Pick’in Gizemi

14 Mayıs 2022 Cumartesi

11:00-13:00

Sineplus Akademi

Kısa Film Yapım Atölyesi

13:00-17:00

Finalist Film Gösterimi

Alabora

17:00

Kadir Özübek

Türkiye’de Dublaj Sanatçılığı Konulu Söyleşi

19:00

Film Gösterimi

BtcTurk Kısa Film Kategorisi

15 Mayıs 2022 Pazar

11:00-13:00

Senaryo Yazım Atölyesi

13:00-15:00

Finalist Film Gösterimi

Korku Tüneli, Komikaze, Animasyon Treni

15:00

Tayman Tekin

Görüntü Yönetmenliği Nedir?

16:45

Barış Sarhan

“Kısadan Uzuna Giden Yol” Konulu Söyleşi

09 Mayıs 2022 Pazartesi
19:00

İlkay Öztürk

Dijital Video Yapım Atölyesi

10 Mayıs 2022 Salı
17:30
19:00

Can Kılcıoğlu

“İlk Filminizi Nasıl Çekersiniz” Konulu Söyleşi

Finalist Film Gösterimi

Labirent ve Atlı Karınca

11 Mayıs 2022 Çarşamba
17:30
19:00

Nazlı Bulum

Kamera Önü Oyunculuk Söyleşisi

Finalist Film Gösterimi

Çarpışan Aramalar - 1

12 Mayıs 2022 Perşembe
17:30
19:00

Barış Diri

“Film, Dizi Müzikleri” Konulu Söyleşi

Finalist Film Gösterimi

Çarpışan Aramalar - 2

13 Mayıs 2022 Cuma
20:30

Açık Hava Özel Gösterim

Henri Pick’in Gizemi

14 Mayıs 2022 Cumartesi
11.00-13.00
13.00-17.00
17.00
19.00

Sineplus Akademi

Kısa Film Yapım Atölyesi

Finalist Film Gösterimi

Alabora

Kadir Özübek

Türkiye’de Dublaj Sanatçılığı Konulu Söyleşi

Film Gösterimi

BtcTurk Kısa Film Kategorisi

15 Mayıs 2022 Pazar
11.00-13.00
13.00-15.00
15.00
16.45

Senaryo Yazım Atölyesi

Finalist Film Gösterimi

Korku Tüneli, Komikaze, Animasyon Treni

Tayman Tekin

Görüntü Yönetmenliği Nedir?

Barış Sarhan

“Kısadan Uzuna Giden Yol” Konulu Söyleşi

Destekçilerimiz

Festival Sponsorları

İletişim Formu